header centrum baroka

Vyhledávání

Centrum baroka

 • středa, 15 červen 2016
 • Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici
V následujícím článku se dozvíte o poslání a působnosti nově zřizovaného Centra baroka v Mariánské Týnici.

Tvář barokního Plzeňska

Západočeské baroko, tedy barokní umění – malířství, architektura a sochařství, které patří k předním památkovým a kulturně historickým hodnotám Plzeňska, je významným kulturním odkazem, na jehož kvality poukázal rok 2015, kdy byla Plzeň hlavním městem evropské kultury.

Vyšla publikace Služebníci a dvořané

Centrum baroka v Mariánské Týnici vydalo publikaci, která na základě archivního výzkumu přináší detailní informace o obrazech zámeckého služebnictva a úřednictva na manětínském zámku za doby hraběnky Marie Gabriely Lažanské z Bukové, rozené Černínové z Chudenic.

Zrcadlo baroka I. díl

I. díl pořadu o dostavbě Východního ambitu Mariánské Týnice, národní kulturní památky České republiky a významného poutního místa Plzeňského kraje.

Zrcadlo baroka II. díl

II. díl pořadu o dostavbě Východního ambitu Mariánské Týnice, národní kulturní památky České republiky a významného poutního místa Plzeňského kraje.

Zrcadlo baroka III. díl

III. díl pořadu o dostavbě Východního ambitu Mariánské Týnice, národní kulturní památky České republiky a významného poutního místa Plzeňského kraje.

Po stopách mecenášů západočeského baroka

 • středa, 31 červenec 2019
 • od srpna 2019 na zámku v Manětíně,
 • zámek Manětín
Výstava přibližuje svět aristokracie na Plzeňsku v době baroka.

Mariánská Týnice je laurátem ocenění Opera Historica 2019

Muzeum severního Plzeňska v Mariánské Týnici, příspěvková organizace, je čerstvým laureátem ocenění Opera Historica 2019!

Barokní reminiscence - Hudba a tanec Santiniho doby

Centrum baroka v Muzeu a galerii severního Plzeňska v Mariánské Týnici pro Vás připravilo online záznam z vystoupení "Barokní reminiscence" - Hudba a tanec Santiniho doby.

RSS Facebook

 • logo-mmr-white.svg
  Projekt Marketingová podpora značky Západočeské baroko byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
  logo-plzensky-kraj.svg logo-plzen-2015.svg
  logo-bavorsko.svg logo-marianska-tynice.svg