Vyhledávání
Facebook

Poutní mše umělců aneb pouť lívancová

 • pátek, 11 srpen 2023
 • pátek, 11 srpen 2023
 • pátek 11. srpna 2023 od 17 hod.,
 • Manětín, kostel sv. Barbory

Poutní mše umělců aneb pouť lívancová se uskuteční letos již sedmým rokem.

Poutní mše umělců aneb pouť lívancová

Jak tato tradice vznikla a proč se lidé do kostela sv. Barbory rádi vracejí? Proč umělci? Proč lívance? Před téměř třemi sty lety, 11. srpna 1741, se na tomto místě stal zázrak. Patronka kostela sv. Barbora zachránila před utonutím ve studni jednu ženu z nedaleké vesnice. Tento příběh namalovaný na votivním obrazu mohou návštěvníci zhlédnou na stěně nad studnou v zadní části kostela. Podobně můžeme považovat za zázrak, když o několik století později umění spojilo dohromady a přivedlo mnoho lidí, umělců, hudebníků i výtvarníků, studentů, dětí i dospělých, věřících i nevěřících, aby se společně pokusili zachránit rozpadající se varhany v tomto kostele….a nakonec se to podařilo.
Dnes všichni, kteří do Manětína zavítají na pouť, se mohou potkat s uměním historicky vzácným a vysoce hodnotným od významných umělců barokní doby, poslechnout si dokonalé varhany, ale také si trochu odpočinout třeba i s dětmi u divadélka, hudby, her a nakonec i skvělých lívanců. Je to příležitost se sejít s přáteli nebo poznat nové, promluvit si, společně poděkovat, prožít jedno srpnové odpoledne.
Přijďte! Těšíme se na Vás!

 

Program:

16:45 malé uvítání a vyprávění o zázraku

17:00 mše svatá - hudební doprovod Koinonia Jan Křtitel

17:00 souběžný program pro děti - dílny, hry

18:00 loutkové divadlo Bořivoj Praha - představení pro malé, větší i největší. Každý si najde to své, ale především není nouze o legraci.

18:00 lívancová hostina


Pořádá spolek Svět podle Jakuba ve spolupráci s farností Manětín a městem Manětín za finanční podpory Plzeňského kraje.RSS Facebook

 • logo-mmr-white.svg
  Projekt Marketingová podpora značky Západočeské baroko byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
  logo-plzensky-kraj.svg logo-plzen-2015.svg
  logo-bavorsko.svg logo-marianska-tynice.svg