header turisticke cile

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích

 • Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Přeštice
Poutním kostelem a architektonickou a duchovní dominantou jižního Plzeňska je jeden z posledních dokončených barokních chrámů v Čechách, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích, jehož zadavatelem byl klášter kladrubských benediktýnů.

Jezuitský kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce

 • Jezuitský kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a svatého Ignáce, Klatovy
Vznik mohutného kostela při jihozápadním nároží náměstí Míru v Klatovech je spjat s jezuitským řádem, který ho nechal vystavět po roce 1656.

Barokní lékárna U Bílého jednorožce

 • Barokní lékárna U bílého jednorožce, Klatovy
Na náměstí Míru v Klatovech můžete navštívit unikátní interiér barokní lékárny s ukázkami zbytků původních léčiv, starých lékárenských nástrojů i léčebných metod.

Barokní most v Bělé nad Radbuzou

Byl postaven kněžnou Metternichovou zřejmě v letech 1723 – 1725 podle vzoru pražského Karlova mostu. Má 8 oblouků a nese šest barokních soch svatých.

Klášter Chotěšov

Klášter Chotěšov je bývalý klášter premonstrátek v Chotěšově v okrese Plzeň-jih, který byl ve 13. století založen na vyvýšeném místě nad řekou Radbuzou.

Klášter Kladruby

Kladrubský opat Maurus Finzguth (1701–1729) dal přestavět v duchu gotizujícího baroka podle plánů Jana Blažeje Santiniho v letech 1713–1726 klášterní chrám.

Klášter Plasy

Jedinečným centrem barokní architektury Plzeňska je cisterciácký klášter v Plasích, v němž se setkaly výjimečné osobnosti barokní kultury a architektury jako byl Jean Baptiste Mathey, Jan Blažej Santini a Kilián Ignác Dientzenhofer.

Kostel sv. Víta v Dobřanech

První písemná zmínka o kostele pochází z roku 1259, kdy tu měly klášter Bílé sestry sv. Máří Magdaleny řádu augustiniánského.

Mariánská Týnice

 • Mariánský Týnec 3, 331 41 Kralovice
Mariánská Týnice, kdysi slavné poutní místo v západních Čechách, byla založena cisterciáckým klášterem v Plasích. Svoji dnešní podobu získala v první polovině 18. století.
We're loading the markers, please wait a few seconds…
 • logo-mmr-white.svg
  Projekt Marketingová podpora značky Západočeské baroko byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
  logo-plzensky-kraj.svg logo-plzen-2015.svg
  logo-bavorsko.svg logo-marianska-tynice.svg