Vyhledávání

Barokní cyklotrasy na severním Plzeňsku

Jedinečnou součástí projektu Západočeské baroko jsou "Barokní cyklotrasy na severním Plzeňsku", které se linou malebnou barokní krajinou za architektonickými skvosty našeho kraje.

Barokní cyklotrasy na severním Plzeňsku

Po krásách jak přírodního, tak kulturního charakteru si každý může odpočinout u stylových barokních odpočívadel, které jsou šetrně a vkusně zasazeny do barokní krajiny a nabízí výhled na významné památky na severním Plzeňsku.

Barokní cyklotrasy jsou tři, výchozím a cílovým místem zároveň jsou Plasy. Mají různou obtížnost, přičemž délka každé trasy je kolem 40 km. Na trasách, které vedou po číselně značených cyklotrasách Klubu českých turistů s nalepenou samolepkou loga Západočeského baroka, je umístěno 10 odpočívadel. Pro snadnou orientaci byla vydána cykloturistická mapa, leták a připravena je i mobilní aplikace. Barokní cyklotrasy vznikly za finančního přispění Ministerstva pro místní rozvoj ČR z Programu podpory cestovního ruchu v regionech.

Cyklotrasy ve filmu
"Za barokem na kole Plzeňským krajem" je název krátkého promo filmu, který bude mít předpremiéry 25. května 2018 od 19:00 hodin v kinosále Kulturního domu v Manětíně a 30. května 2018 od 17:00 hodin v Matheyoho sále v Centru stavitelského dědictví v Plasích v rámci veřejného promítání. Premiéru bude mít 8. června na zahájení Letního barokního festivalu 2018 v Mariánské Týnici. Na facebookovém profilu Západočeské baroko www.facebook.com/zapadoceske.baroko  poběží film od července.

RSS Facebook

We're loading the markers, please wait a few seconds…
  • logo-mmr-white.svg
    Projekt Marketingová podpora značky Západočeské baroko byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
    logo-plzensky-kraj.svg logo-plzen-2015.svg
    logo-bavorsko.svg logo-marianska-tynice.svg