za barokem

Zpěv znamená radost

Přidáno 30. 8. 2016

Společný zpěv je obrovským obohacením. Přihlaste se na jeden z koncertů „Zpívejte s námi“ v rámci projektu Baroko-Live!!

Týden sborů Barokní hudba Linec
Pod vedením Josefa Habringera, sbormistra z lineckého Nového Chrámu zažijete ve dnech 26.-30.09.2016 v Linci Týden sborů plný barokní hudby. Seznámíte se s díly různých barokním skladatelů. K tomu patří díla Georga Friedricha Händela a Johanna Sebastiana Bacha. Týden sborů bude završen závěrečným koncertem se sólisty, sborem a orchestrem v barokním kostele Uršulinek. Zaregistrovat se!


Koncertní zážitek v klášteře Wilhering
Klášterní kostel Wilhering je nejvýznamnějším barokním kostelem v Rakousku. Ve dnech 18./19.10.2016 rozezní tento chrám  gregoriánský workshop a také společně nešpory. Workshop pořádá regent klášterního kostela fráter Maximilian Bak. Dne 19.10.2016 čeká na účastníky prohlídka hudebního archivu kláštera s varhaníkem klášterního kostela Stefanem Ikarem Kaiserem. Zaregistrovat se!


Barokní opera „Dido a Aeneas“
Staňte se součástí barokní opery v nezaměnitelné atmosféře barokního zámku v obci Zell an der Pram. Můžete se těšit na představení díla Henryho Purcella, Dido a Aeneas – opery o třech dějstvích, v původním anglickém jazyce. Pyšná, osudem zmítaná královna, houževnatý hrdina a láska, proti které se spojili Bozi, – to všechno a nejen to na vás čeká 22.10.2016 v představení sboru Juvenis pod vedením Liny von Berg. Zaregistrovat se!


Kouzlo baroka ve východním Bavorsku
V barokní atmosféře kláštera Reichersberg a klášterního kostela  Fürstenzell bude ve dnech 02./03.10.2016 v rámci Evropského projektu žesťových nástrojů uvedena premiéra obnoveného díla z barokního období z kláštera Fürstenzell, a to úryvek mše Georga Koppa (1610-1666). Sólový trumpetista působící na mezinárodní scéně Oliver Lakota uvede společně se svým žesťovým orchestrem a sborem projektu „Baroko-Live“ pod vedením Johanna Simona Kreuzpointnera původní díla z kláštera Fürstenzell.  Zaregistrovat se na „Kouzlo baroka"!

Barokní Osterhofen-Altenmarkt
Tato bazilika patří kromě Weltenburgu, Aldersbachu, Niederaltaichu a Oberaltaichu k nejpůsobivějším barokním stavbám na Dunaji ve východním Bavorsku. Pod vedením profesora Thomase E. Bauera budou 08.10.2016 uvedeny „Dialogy – mistrovská díla vokální barokní hudby na památku Dr. Konrada Ruhlanda“. Koncertní pěvec profesor Thomas E. Bauer působí na mezinárodních scénách a koncertoval s orchestry jako Bostonská symfonie, Gewandhausorchester v Lipsku a Národní symfonie Washington. Zaregistrovat se!


Bohoslužba v Dómu v Pasově
Mimořádným zážitkem bude bohoslužba 09.10.2016 v dómu sv. Štěpána v Pasově, kde si budete moci zazpívat s námi. Dóm v Pasově je největší barokní dóm severně od Alp. Nejen opulentní zdobení italskými umělci, ale také zvuk největších chrámových varhan na světě činí tento Boží chrám mimořádným. Pod vedením kostelního sbormistra Dr. Maria Schwemmera a/nebo Brigitte Fruth bude v rámci projektu chrámového sboru „Vinzenz Schmid“ uvedena tzv. „Malá knížecí mše“ („Kleine Fürstenmesse“). Staňte se součástí tohoto hudebního zážitku a zaregistrujte se!