centrum

Objevte barokní skvosty prostřednictvím knižního průvodce "Baroko v Plzeňském kraji"

Přidáno 2. 8. 2017

Milovníci baroka mohou k objevování barokních krás plzeňského regionu využít podrobného knižního Průvodce "Baroko v Plzeňském kraji", který byl vydán v minulém roce.

Pracovníci muzeí, archivů a Památkového ústavu v Plzni spojili síly a výsledkem jejich spolupráce je kniha, která velmi podrobně popisuje barokní památky v Plzeňském kraji. Od monumentálních a slavných konventů až po ty nejskromnější kapličky u krajů cest. Obsah knihy je rozdělen do obsáhlých kapitol podle okresů. Průvodce obsahuje 320 místopisných hesel, která jsou doplněna šesti stovkami fotografií. Převážnou většinu snímků pořídil fotograf Jaroslav Vogeltanz. Autoři textů jsou Jiří Fák, Karel Foud, Jiří Sankot, Vladimír Červenka, Zdeňka Řezníčková, Petra Holá a Marie Válová. Věnují se historii i současnému stavu klášterů, chrámů, měšťanských domů, venkovským kostelům, kapličkám i božím mukám.

Průvodce může sloužit jako cenný pomocník při toulání se Plzeňským krajem za barokními památkami. Vydavatelem knihy je Starý most, k dostání je u knihkupců nebo na www.starymost. (384 stran, doporučená prodejní cena 299 Kč.)