za barokem

Komorní smíšený sbor Cantus Stříbro-Kladruby vystoupil v Rakousku v rámci projektu BAROCK LIVE

Přidáno 7. 11. 2016

Jako jediný sbor z Plzeňského kraje se sbor Cantus Stříbro-Kladruby vystoupil ve dnech 20. – 23. října 2016 přeshraničního projektu BAROCK LIVE v rakouském Zell an der Pram. Toto vystoupení bylo finančně podpořeno Plzeňským krajem.

Komorní smíšený sbor Cantus Stříbro-Kladruby se již více než 10 let představuje při slavnostních slavnostech a akcích s repertoárem především duchovní i světské hudby z období renesance, baroka a klasicismu.

Ve dnech 20. – 23. října 2016 se sbor zúčastnil přeshraničního projektu BAROCK LIVE – zažijme baroko v Evropském regionu Dunaj – Vltava. V rakouském Zell an der Pram vystoupil v představení opery nejvýznamnějšího anglického barokního hudebního skladatele Henryho Purcella „Dido a Aeneas“, kterou autor napsal v roce 1689.

Sbor Cantus Stříbro-Klatovy byl srdečně přijat nejen dirigentkou opery Linou vom Berg a členy sboru Juvenis, ale též panem ředitelem festivalu Georgem Steinerem z Linze. Jak řekla sbormistryně Stanislava Šmahelová, „je to pocta pro náš sbor, že jsme mohli reprezentovat Českou republiku, potažmo Plzeňský kraj na tomto významném kulturně historickém festivalu“.