Vyhledávání

Stříbro

  • 349 01 Stříbro
Město Stříbro se nalézá 30 km západně od Plzně nad údolím řeky Mže. Historické jádro města je vyhlášeno městskou památkovou zónou.
Stříbro
Výraznou dominantou města je renesanční radnice z 1. pol. 16. století a pozdně gotický kostel z roku 1565. Ve městě se nachází celá řada významných historických objektů např. Hornické muzeum, ve kterém je expozice dolování stříbronosných rud ve městě a okolí. Dopravní spojení města s okolním světem je dobré, neboť Stříbro je křižovatkou dvou silnic prvé třídy Praha – Rozvadov a Cheb – České Budějovice. Stříbrem prochází železniční trať Praha – Cheb – Schirding. Nájezdy na dálnici D5 jsou ve vzdálenostech 4 a 6 km od města. Ve městě sídlí pobočky ČS, GE Cap. bank, ČSOB a KB. Lékařské služby zde zajišťuje poliklinika, která je napojena na leteckou záchrannou službu. Střední školství je prezentováno gymnáziem, Obchodní akademií a Střední odbornou školou. V blízkosti Stříbra je rekreační oblast hracholuské přehrady, která výrazně přispívá k rozvoji cestovního ruchu.
 
Historie
První písemné údaje o městě se datují do roku 1183. Výhodná poloha na trase obchodní cesty Praha – Norimberk měla výrazný podíl na rozkvětu královského města Stříbra stejně jako hornictví a dolování rud, které daly samotnému městu jméno.
 

RSS Facebook

We're loading the markers, please wait a few seconds…
  • logo-mmr-white.svg
    Projekt Marketingová podpora značky Západočeské baroko byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
    logo-plzensky-kraj.svg logo-plzen-2015.svg
    logo-bavorsko.svg logo-marianska-tynice.svg